A 11 legpusztítóbb és legelterjedtebb elmevírus, amely megakadályozza, hogy jólétben élhess
Az elmevírusok hiedelmeket hoznak létre benned, amelyek ténylegesen gátolják minden jólétre irányuló erőfeszítésedet
1. Azoknak, akik előtted járnak, segítenie kellene Téged - Akik pedig hátrányosabb helyzetben vannak mint te, őket Neked kötelességed segíteni
Vannak akik erre azt mondják, milyen szívtelen szemét állat vagyok és felháborodnak azon, hogy micsoda dolog, hogy nem tekintem emberi kötelességemnek segíteni a rászorulókat. Igen, jól értették. Ez egy elmevírus. Csak, hogy tudd, és aki ismeri a munkámat az tudja is, hogy több millió dollárt szoktam adományozni, nagyon sok ügyet támogatok és segítek is azoknak, akik nem azon a szinten vannak még mint én; és én is szívesen veszem ha valaki magasabb szintről lenyúl értem és segít nekem. És itt jön az elmevírus: ez nem a te felelősséged, vagy kötelességed, segíteni másokon. Nem ezért élsz. Ugyanis ha elhiszed ezt az elmevírust, az bűntudatot alakít ki benned. Egy idő után bűnösnek kezded érezni magad a sikereid, az egészséged, a boldogságod miatt. És mivel nem akarsz ekkora bűntudattal élni, szabotálni fogod minden sikerre tett erőfeszítésedet.
Csak, hogy tudd. Szívesen látom én is, ha segítesz másoknak, akik még nem azon a szinten vannak mint te, de ezt akkor tedd meg, ha örömöt és elégedettséget hoz az életedbe. Ha ezt kötelességednek érzed az hatalmas teherré válik, ezért az egyik legsúlyosabb elmevírus.
2. A pénz nem fontos a jóléthez
Srácok, ez marhaság! Nagyon sokan élnek azzal a hiedelemmel, hogy a pénzzel nem vásárolhatod meg a boldogságod. Igen ám, de a szegénységgel sem. A szegénység ugyanakkor belekényszerítheti az embereket a hazudozásba, a csalásba, és vannak akik embert is hajlandóak ölni ha pénzről van szó. Nincs semmi nemes a szegénységben és spirituálisan sem fejlettebb az aki szegény. A pénz a jólét egyik fontos összetevője.
3. A pénz gonosz
Emberek milliárdjai hiszik ezt szerte a világban. A pénz nem gonosz. A pénz csupán az energia, a rezgés egy bizonyos formája, teljesen semleges. Igaz, hogy a pénzt mint olyat, mi emberek találtuk ki, hogy könnyebben tudjuk mérni a megtermelt javak értékét. A pénz egy semleges egyenértékes, amely megkönnyíti az áruk cseréjét és a kereskedést. Sokkal kényelmesebb így kereskedni, mint árukat cserélgetni egymás között. Gondolj bele, elmész a masszőrödhöz, és 100 barackkal fizetsz neki, mert nálad éppen az van. De ő nem tud mit kezdeni a 100 barackkal, meg gyorsan rá is rohad ha nem eszi meg gyorsan, így nem biztos, hogy szívesen elfogadja az ajánlatodat. Lehet, hogy neki olyan valamire lenne szüksége a masszázsért cserébe, ami neked akkor nem áll rendelkezésedre, pl. egy Guns'n'Roses CD-re. És különben is, nem járkálhatsz egy teherautónyi barackkal, Guns'n'Roses CD-kel, meg mindenféle termékekkel, hátha csereberélni tudsz másokkal. Ha viszont egy csereeszközt (pénzt) iktattok a folyamatba, amit bárki bármire (termék, szolgáltatás) átválthat, máris egyszerűbb és kényelmesebbé válik a kereskedelem.
A pénz semleges. A pénz nem változtatja meg az embert, nem teszi gonosszá őket, a pénz leleplezi az emberek személyiségét. Ha jó ember vagy és pénzhez jutsz, akkor még több jót teszel a pénzzel. Ha gonosz ember vagy és pénzhez jutsz, akkor még több gonoszságot fogsz vele tenni.
4. A gazdag emberek mások kihasználásán keresztül gazdagodtak meg
A hollywood-i filmek mind táplálják ezt az elmevírust. Nagyon gyakran úgy festik le a gazdagokat, mint akik folyamatosan másokat kihasználnak. Sokan szokták írni a blogomra, hogy ők igenis ismernek olyan gazdagokat akik kihasználnak másokat. Igen, és ezt nem is vonom kétségbe. Viszont... vannak szegények közül is olyanok, akik kihasználnak másokat. Értsd meg az összefüggést: valódi jólétet nem teremthetsz, ha kihasználsz másokat. Átmeneti gazdagságot teremthetsz általa, sok pénzhez juthatsz időlegesen ezzel; de ha ott ülsz a pénzkupacodon, ám az egészséged katasztrofális helyzetben van és elvisz egy szívroham, akkor mi értelme az egésznek? A valódi jólét mindig értékek cseréjéből jön létre.
5. A szegénység nemes, csodálatos lelket takar
Ennek példájaként leginkább Teréz anyát szokták felhozni és ilyeneket mondanak róla: 'Teréz anya szegény volt és nézd meg mennyit tett az emberekért!' Szegény??? Te most viccelsz velem? Tudod mennyi pénz ment Teréz anya kezein keresztül? Ha csak a saját példámat nézem, minden hónapban küldtem az alapítványának pénzt. Itt Miamiban is van tag-szervezete, hátrányos helyzetű anyukák és gyerekeik számára, és örömmel támogattam őket. Ott van Gandhi mint másik példa, vagy kiemelhetünk a történelem során számos nemes lelkű, világszerte ünnepelt, nagylelkű embereket. Higgyétek el, pénz nélkül ekkora dolgokat nem tudtak volna véghezvinni.
6. A sztársportolók és sikeres cégek vezérigazgatói túl vannak fizetve
Ott vannak a profi sportolók, akik millió dollárokat keresnek. Miért? Mert az embertömegek kíváncsiak a játékukra. A szponzorok pedig ebből élnek. Egyetlen profi játékos emberek millióit képes megmozgatni. Vagy ott vannak a nagy, sikeres cégek vezérigazgatói, pl. Jack Welch, aki a General Electric céget vezette és milliárdokat termelt. Nagyon sokaknak csípte a szemét miután kiadott egy könyvet az életéről és a sikereiről. Van fogalmad arról, hány milliárd dollárt termelt Jack a GE-nek és a részvényeseinek? És kik a GE részvényesei? Anyukák, nyugdíjalapok, egyesületek, árvaházak, dolgozó szülők. Ők is a GE részvényesei. Említhetném még az ExxonMobil-t, az IBM-t és a többi óriáscéget akiket nyíltan támadnak, mert túl nagyokká váltak. És minél nagyobbak, annál több pénzt termelnek a részvényeseiknek. És kik a részvényesek? Mi, Emberek. Jack Welch értéket teremtett a GE-n keresztül a mindennapi emberek számára. Jack szerintem egyáltalán nem volt túlfizetve, és ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi, még alul is fizették. És ha egyszer Jack állást keresne nagyon szívesen felvenném, hogy futtassa a cégeimet, mert tudom miket tudna kihozni belőle. És ezért rendesen meg is fizetném.
7. Ha sikeres vagy, akkor kevésbé leszel jó szülő, illetve a párkapcsolatod is veszélybe kerül
Ez is csak egy romboló elmevírus. Ha jólét-tudatos vagy az áthatja életed minden területét. Jó hatással van a karrieredre, a szerelmi életedre, a kapcsolataidra, a családoddal való viszonyodra. Ki ne akarna egy boldog, sikeres emberhez csatlakozni?
8. A gazdag embereket semmi más nem érdekli, csak a pénz
Hadd mondjak valamit. A szegény emberek azok, akik állandóan csak a pénzre gondolnak. Amikor szegény voltam én is csak a pénzre tudtam gondolni. És miért? Mert muszáj volt. A túlélésem függött tőle. Állandóan sakkoztam mikor melyik számlát fizessem be, hogy még kajára is maradjon. Most, hogy gazdaggá váltam, szinte soha nem gondolok a pénzre. Ezt megfigyelheted ha érdeklődő vagy: minél gazdagabb valaki, annál kevesebbet gondol a pénzre. Ha nyakon csípted magadban ezt az elmevírust, akkor legyél tudatos rá és programozd át ezt a hiedelmet.
9. Csak a pénz csinál pénzt
Szörnyű elmevírus és egyáltalán nem igaz. Gondolj csak a Yahoo, a Microsoft, a Facebook fiatal alapítóira, akik milliárdosok lettek. Nekik nem volt pénzük, viszont voltak ötleteik - az ötleteiket valósították meg és ezért lettek gazdagok. Erről beszél Charles Fillmore is, amikor azt mondja: 'Jólétet teremthetünk az éterből az ötleteink erejével.'
10. Kiterjedt, befolyással bíró kapcsolatrendszerednek kell lennie, vagy neked magadnak kell bennfentesnek lenned, hogy gazdaggá válhass
Egyáltalán nem igaz. Olvasd el újra a 9. pontot. Senki nem hitt bennük, nem voltak kapcsolataik akkor még. Mindezt fokozatosan építették fel. Ha kiterjedt kapcsolatrendszered van és ismersz befolyásos embereket, ez nagyszerű; élj vele. De csak hogy tudd, a kapcsolati tőke egyáltalán nem szükséges a jólét megteremtéséhez.
11. A pénz megváltoztatja azt aki vagy
Nem igaz! A pénz csupán felfedi azt aki valójában vagy; megmutatja az igazi jellemvonásaidat.
- Randy Gage
Forrás: Randy Gage - Virtual Prosperity Seminar, 12 részből álló sorozat. - (Komáromi Miklós)