Bátor vagy gyáva?
Ha dühös vagy valakire, vagy zavar valakinek a viselkedésében valami, akkor azok a tulajdonságok, amelyek bántóak a másik személyében, azok benned is megvannak.
Ha valakiről azt gondolod, hogy dühös rád, vagy haragszik rád, valójában Te vagy dühös és Te haragszol az illető személyre, mert ezek a Te gondolataid, csak sokkal egyszerűbb kivetíteni a problémádat a másikra. Sokkal egyszerűbb a másikról a legrosszabbat feltételezni, mint önvizsgálatot tartani, és beismerni, hogy ezeket én gondolom a másikról, nem pedig ő gondolja rólam. Kivetíteni a gondjaidat, a problémáidat, a dühödet, a csalódottságodat és a negatív gondolataidat a másikra sokkal egyszerűbb, mint beismerni, hogy a probléma veled van, nem a másikkal.
Mennyivel egyszerűbb a másik ember háta mögött tücsköt-bogarat összehordani, mint oda állni az illető elé és elmondani neki szemtől szembe, amit szeretnél.
Bátorság felvállalni őszintén önmagad és elmondani azt, ami bánt, ami rosszul esett, vagy esetleg fájdalmat okozott.
Bátorság kihúzni a fejedet a homokból, feladni a struccpolitikát és oda állni egyenes gerinccel a másik elé elmondani őszintén a miérteket, vagy meghallgatni a másikat.
Bátorság 100% felelősséget vállalni a gondolataidért, a tetteidért és az érzelmeidért! De csak nagyon kevesen képesek erre a mai világban.
Bátorság oda állni a másik elé és meghallgatni, amit mondani szeretne nekünk, mert benne van a pakliban, hogy olyat fogunk hallani, amit nem szeretnénk. Végig hallgatni a másikat türelmesen ítélkezés és bírálat nélkül, anélkül, hogy félbe szakítanánk és mentségeket keresnénk a tetteinkre. Felvállalni, hogy igen a tetteimmel és a viselkedésemmel valóban megbánthattam ezt az embert, és vagyok annyira empatikus, hogy átérzem a fájdalmát, és bocsánatot kérek, ha ennek szükségét látom.
Gyávaság azt mondani, hogy „nincs miről beszélnünk”. Gyávaság a fejünket a homokba dugni, és a másikat okolni minden problémánkért. Gyávaság elmenekülni a felelősség és a kötelezettség elől. Gyávaság nem szembe nézni azzal az emberrel, aki a leckéket hozza a számodra. Gyávaság úgy élni, hogy nem vállalsz 100% felelősséget az életedért. Gyávaság nem betartani az adott szót.
Gyávának lenni sokkal, de sokkal egyszerűbb, mint bátornak lenni.
Ha bátor és egyenes ember vagy, akkor oda mersz állni bárki elé bármikor és képes vagy elmagyarázni a Te a szemszögedből az eseményeket. Hiszen az éremnek mindig két oldala van, de ha nem kommunikálsz, akkor igen nehéz megérteni a nézőpontodat. Ha nem vagy képes őszintén a másik ember elé állni és elmagyarázni a Te szempontodból az eseményeket, akkor félsz felvállalni önmagadat, a tetteidet, a gondolataidat és az érzelmeidet. Félsz őszintének lenni, és félsz bevallani, hogy hibázhattál. Ez az ego nagy játszmája, nem engedi ki a kezéből az irányítást, mert akkor elvesztené feletted a hatalmát.
Bátorság őszintének lenni. Bátorság beismerni, hogy hibáztál. Bátorság bátornak lenni.
Gyávaság menekülni. Gyávaság érzelmek nélkül élni. Gyávaság gyávának lenni.
Minden nap dönthetsz arról, hogy bátor leszel vagy gyáva.
Minden nap hozhatsz egy döntést arról, hogy bocsánatot kérsz-e vagy sem.
Minden nap dönthetsz arról, szembe nézel a legnagyobb félelmeiddel vagy sem.
Minden nap hozhatsz egy döntést arról, hogyan szeretnél élni.
A döntés minden nap a TE kezedben van.
Tánczos Lívia