Az én Monty Roberts barátom lovakat tenyészt San Ysidró-ban. Már több alkalommal rendelkezésemre bocsájtotta házát a veszélyeztetett gyermekek támogatására szervezett jótékonysági rendezvényekhez.

Amikor legutóbb ilyen minőségben nála jártam, bemutatott a vendégeknek, majd így folytatta:

Szeretném elmesélni, miért engedem át Jack-nek a házamat. A történet egy fiatalembernél kezdődik, akinek az apja vándor lótrénerként kereste kenyerét. Istállóról istállóra, versenypályáról versenypályára, farmról farmra, méntelepről méntelepre járt és edzette a lovakat. Ebből kifolyólag a fiúnak minduntalan másik középiskolába kellett iratkoznia. Negyedikes korában felnőttkori terveiről kellett házi dolgozatot beadnia.

Aznap este hétoldalas leírást készített céljáról, iszerint egyszer méntelepet fog vezetni. Nagy részletességgel ecsetelte elképzelését, még a kétszáz holdas telep alaprajzát is elkészítette, s bejelölte rajta az istállók és egyéb épületek, valamint a futtatópálya elhelyezkedését.

Minden energiáját beleölte a tervezetbe, amelyet másnap átnyújtott a tanárának. Két nappal később visszakapta a munkáját, az első oldalon óriási piros egyessel és ezzel a megjegyzéssel: Óra után keress meg!

A fiú a szünetben odament a tanárához, és megkérdezte, miért kapott egyeset.

-A Te helyzetedben ez az álom teljesen elérhetetlen – magyarázta a tanár. – Nincs pénzed, és a családodtól sem számíthatsz támogatásra. Egy méntelep létesítéséhez komoly tőke kell. Földet kell vásárolnod, meg kell venned a kiinduló törzsállományt, később nagy összegű termékenyítési díjakat kell fizetned. Teljesen képtelenség, sohasem tudod megcsinálni – rázta a fejét, majd hozzátette:

-Amennyiben újraírod a dolgozatot, és valami reálisabb célt tűzöl magad elé, kijavíthatod az elégtelent.

A fiú hazament, és sokáig töprengett. Megkérdezte az apját, mitévő legyen. Az így válaszolt:

-Nézd, fiam, ebben magadnak kell döntened, és azt hiszem, rengeteg múlik ezen a döntésen.

Végül egyheti rágódás után a fiú újra az első dolgozatot adta be, bármiféle változtatás nélkül.

-Maradok az egyesnél és az álmomnál – indokolta elhatározását.

Monty ezután így szólt a jelenlévőkhöz:

-Azért meséltem el ezt a történetet, mert Önök most egy kétszáz holdas lótenyészet közepén, egy 360 négyzetméteres házban ülnek. Azt a dolgozatot megőriztem, bekeretezve függ a kandalló fölött. A történet csattanója pedig az, hogy tavalyelőtt nyáron az én valamikori tanárom harminc gyerekkel egy hétig a birtokomon táborozott. Utána ezekkel a szavakkal búcsúzott el tőlem:

-Most már belátom, Monty, annak idején helytelenül viselkedtem. Sok gyereket fosztottam meg az álmától. Szerencsére benned volt spiritusz, és nem adtad fel.

Senkinek ne engedjük, hogy elrabolja az álmunkat!

Mindig hallgassunk a szívünkre!

Add meg a lenti űrlapon az adataidat és elküldöm Neked a
"23 ok, amiért nem vagy sikeres" e-könyvemet!

Ebook

Vezetéknév:*
Keresztnév:*
E-mail cím:*
Elolvastam és megértettem az adatvédelmi szabályzatot:*

 

Tánczos Lívia

Tánczos Lívia gondolkodásmód-tanácsadó, reflexológus, önismereti tréner és előadó vagyok, a SikerÚtja-rendszer megalkotója és oktatója, valamint A SikerÚtja titkos lépései, A Főnixmadár újjászületése, a Használd az elméd! és Az idő nem vár című könyvek szerzője.

A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé
- a könyv

A Főnixmadár olyan, mint egy Lélekmadár, akinek hihetetlen belső ereje van és bármikor képes önmagát újjáépíteni,
bármilyen nagyot is üt az élet.

Részletek és a könyv megrendelése

A SikerÚtja titkos lépései
- a könyv

A SikerÚtja rendszer, amelyet a könyv bemutat, életeket változtathat meg.

A könyv nem egy egyszerű útmutató, hanem különböző technikák, módszerek és ötletek egyedülálló szintézise.

Neked szól a könyv, ha úgy érzed valami nem stimmel az életeddel.

Részletek és a könyv megrendelése

Rólam mondták

Vélemény az A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé című könyvről

„Vannak emberek, akikkel öröm találkozni. Kedvet, derűt, erőt sugároznak. Átszínezik a felhőket. Magukba gyűjtik és szétszórják a nap sugarait. Lívia ilyen ember. Könnyed lazasággal, optimizmussal, magabiztosan halad az úton. Az ő Útján. Ezen a köves és nehéz, de csodákkal teli Úton. Ami a mi Utunk is.

Amikor leülök vele beszélgetni, vagy akár csak néhány percre véletlenül összefutok vele, mindig képes rá, hogy jelentősen megemelje az életkedvszintemet. Pár mondat, egy-két erőt adó kérdés, és azt veszem észre, hogy a bennem rejtőzködő bosszankodások, sajnálkozások, aggódások helyére elfogadás, hála és motiváció fészkeli be magát.

Ez a könyv egy nagy találkozás. Nemcsak Líviával, hanem önmagunkkal is. Egy jóízű beszélgetés, amely a szavak erejével sebeket gyógyít, és a lelket magasba emeli. Mint a főnixmadár.

Köszönöm, hogy elolvashattam még megjelenés előtt. Óriási élmény volt. A „világ második legjobb könyve” címen immár két könyv osztozik. De persze ez csak az én személyes, szubjektív és (nem is kicsit) elfogult véleményem, szóval, szépen kérek mindenkit, hogy ne tessék hinni nekem ebben. Inkább tessék róla meggyőződni.”

Piroska Ferenc, tanár