Cseréld le a „szemüveged”!

Könnyen esünk a mindennapok áldozatává, ha szétnézünk magunk körül, ha fókuszunkat a külvilág határozza meg, ha látjuk, mennyi szörnyűség van körülöttünk. Láthatjuk a szegénységet, így élhetünk szegénységtudattal, kilátástalanul. Láthatjuk a baleseteket, a tragédiákat, az értelmetlen halálokat, így élhetünk félelemben. Láthatjuk a politikai helyzeteket a különböző országokban, így élhetünk dühösen és mérgesen. Láthatjuk a gyönyörű környezetünket lassan elpusztulni, így élhetünk rettegésben, hogy mi lesz velünk.

Érzékelhetjük a közvetlen környezetünkben lévők gondolatait és érzéseit, amit a sajátunknak hiszünk, így pedig néha nem is tudjuk, mi az oka a búskomorságunknak. Csak nincs jó kedvünk, nem mosolygunk, frusztráltak és idegesek vagyunk. Szomorúak vagyunk, amikor jó kedvünknek kellene lennie és ez a mentalitás annyira természetes lett a számunkra már, hogy nem is kérdőjelezzük meg a hangulatunkat.

S így telnek el a napok, a hetek, a hónapok és az évek az életünkben. Csendesen és magányosan. Hiszen mi magunk sem tudjuk megfogalmazni az érzéseinket, a hangulatunkat, így azt gondoljuk biztosan nem tud nekünk senki sem segíteni.

S valóban, ha fókuszunk a szörnyűségeken, a világban lévő rossz dolgokon és értelmetlen tragédiákon van, akkor nem látjuk semmi értelmét az életnek, nem látjuk a saját célunkat és nem vesszük észre a rengeteg szép dolgot, ami körülvesz bennünket.

De dönthetünk másként is, ha AKARUNK. Dönthetsz másként, ha akarsz. De a döntést neked kell meghoznod. Neked kell belátnod, hogy a negatív érzéseidtől, milyen hangulatod van. Neked kell rájönnöd, milyen hosszú távú következményei lesznek a rossz kedvednek. Neked kell meghoznod a döntést a változtatásokhoz. Neked kell érzékelned, hogy ez nem mehet így tovább.

Senki nem hozhatja meg az életedet érintő döntéseket helyetted. Senki nem tudja kihúzni a fejedet az asztal alól, ha Te azt nem akarod. Senki nem tud neked segíteni, ha Te azt nem akarod és engeded.

Neked kell lecserélned a „szemüveged”. Neked kell rendbe tenned az életed. Neked kell – ha szükséges – terápiára járnod. Neked kell nézőpontot változtatnod. Neked kell elkezdened más szemszögből nézni a körülötted lévő világot. Neked kell a saját kezedbe venned az életed irányítását.

A saját életedért és érzelmeidért Te vagy a felelős.

Az úton pedig, amelyen elindulsz fogsz találni olyan embereket, akik végre tudnak neked segíteni, mert Te döntöttél végre.

 

Tánczos Lívia

Add meg a lenti űrlapon az adataidat és elküldöm Neked a
"23 ok, amiért nem vagy sikeres" e-könyvemet!

Ebook

Vezetéknév:*
Keresztnév:*
E-mail cím:*
Elolvastam és megértettem az adatvédelmi szabályzatot:*

 

Tánczos Lívia

Tánczos Lívia gondolkodásmód-tanácsadó, reflexológus, önismereti tréner és előadó vagyok, a SikerÚtja-rendszer megalkotója és oktatója, valamint A SikerÚtja titkos lépései, A Főnixmadár újjászületése, a Használd az elméd! és Az idő nem vár című könyvek szerzője.

A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé
- a könyv

A Főnixmadár olyan, mint egy Lélekmadár, akinek hihetetlen belső ereje van és bármikor képes önmagát újjáépíteni,
bármilyen nagyot is üt az élet.

Részletek és a könyv megrendelése

A SikerÚtja titkos lépései
- a könyv

A SikerÚtja rendszer, amelyet a könyv bemutat, életeket változtathat meg.

A könyv nem egy egyszerű útmutató, hanem különböző technikák, módszerek és ötletek egyedülálló szintézise.

Neked szól a könyv, ha úgy érzed valami nem stimmel az életeddel.

Részletek és a könyv megrendelése

Rólam mondták

Vélemény az A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé című könyvről

„Vannak emberek, akikkel öröm találkozni. Kedvet, derűt, erőt sugároznak. Átszínezik a felhőket. Magukba gyűjtik és szétszórják a nap sugarait. Lívia ilyen ember. Könnyed lazasággal, optimizmussal, magabiztosan halad az úton. Az ő Útján. Ezen a köves és nehéz, de csodákkal teli Úton. Ami a mi Utunk is.

Amikor leülök vele beszélgetni, vagy akár csak néhány percre véletlenül összefutok vele, mindig képes rá, hogy jelentősen megemelje az életkedvszintemet. Pár mondat, egy-két erőt adó kérdés, és azt veszem észre, hogy a bennem rejtőzködő bosszankodások, sajnálkozások, aggódások helyére elfogadás, hála és motiváció fészkeli be magát.

Ez a könyv egy nagy találkozás. Nemcsak Líviával, hanem önmagunkkal is. Egy jóízű beszélgetés, amely a szavak erejével sebeket gyógyít, és a lelket magasba emeli. Mint a főnixmadár.

Köszönöm, hogy elolvashattam még megjelenés előtt. Óriási élmény volt. A „világ második legjobb könyve” címen immár két könyv osztozik. De persze ez csak az én személyes, szubjektív és (nem is kicsit) elfogult véleményem, szóval, szépen kérek mindenkit, hogy ne tessék hinni nekem ebben. Inkább tessék róla meggyőződni.”

Piroska Ferenc, tanár