Az alábbi történetet épp akkoriban olvastuk először, amikor elindítottuk „Egymillió dolláros fórum” elnevezésű kurzusunkat, azzal a szándékkal, hogy a résztvevők megtanulják évi jövedelmüket az említett szintre feltornászni. Pályánk során hamar felismertük: az emberek hajlamosak abba a csapdába esni, hogy inkább egyre nagyobb erőbedobással dolgoznak, mintsem egy kicsit okosabban. A több izzadság nem feltétlenül vezet több eredményre. Néha valami egészen új úttal kell megpróbálkoznunk a régi kerékvágás helyett, ha messzebb akarunk jutni. Törjünk ki a megszokott sémák rabságából, vetközzük le megrögzött szokásainkat, hagyjuk el komfortzónánkat!

A Milcroft Inn, a Torontótól alig egy órányira fenyőfáktól övezett, kellemes kisvendéglő csöndes helyiségében ülök. A július végi kora délutánban bágyadtan figyelem a tőlem karnyújtásnyira zajló élet-halál küzdelmet.

Egy kicsi légy életerejének utolsó maradványait összeszedve, kétségbeesetten és hiábavalóan próbál átrepülni az ablaküvegen. A szárnyak fel-felcsapó zümmögése megrendítően árulkodik a légy túlélési módszeréről: „Még erősebben!”

Hasztalan.

A tébolyult erőfeszítés semmi reménnyel sem kecsegtet. Ebből a gonosz kelepcéből nincs menekvés, bárhogy iparkodik a csöppnyi rovar, nem tud keresztülvergődni az átlátszó falon. Mégis latba veti minden erejét, ösztönei adta elszántsággal igyekszik elérni célját.

Sorsa megpecsételődött, ott fog elpusztulni az ablakpárkányon.

A helyiség túlsó végében, tán tízméternyire, tárva-nyitva az ajtó. Röptében tíz másodperc volna csupán, és a parányi élőlény a külvilágba juthatna, ahová törekszik. A most elfecsérelt energia kis töredékével könnyűszerrel kiszabadulhatna önként vállalt börtönéből. Ott a kitörési lehetőség.

Miért nem próbálkozik a légy új, a korábbitól gyökeresen eltérő megközelítéssel? Hogyan ragadhatott le annyira annál az elképzelésnél, hogy újra és újra egy bizonyos útvonalon kísérletezve remélhet leginkább sikert? Miféle megfontolás készteti arra, hogy mindhalálig ugyanabban az irányban keresse a kiutat?

Számára nyilvánvalóan nincs más lehetséges irány, hiszen nem tud gondolkodni. Sajnos, ez az út a halálba vezet.

Nem szükségképpen több fáradtsággal érhetünk el többet. Nem biztos, hogy akkor érünk nagyobb eséllyel célhoz, ha jobban nekiveselkedünk. Sőt, néha részben épp a nagyobb erőfeszítésből származik a probléma.

Ha az áttörést kizárólag a keményebb munkától reméljük, meglehet, hogy saját magunkat zárjuk el a siker lehetőségétől.

Price Pritchett

Forrás: Erőleves a léleknek

Add meg a lenti űrlapon az adataidat és elküldöm Neked a
"23 ok, amiért nem vagy sikeres" e-könyvemet!

Ebook

Vezetéknév:*
Keresztnév:*
E-mail cím:*
Elolvastam és megértettem az adatvédelmi szabályzatot:*

 

Tánczos Lívia

Tánczos Lívia gondolkodásmód-tanácsadó, reflexológus, önismereti tréner és előadó vagyok, a SikerÚtja-rendszer megalkotója és oktatója, valamint A SikerÚtja titkos lépései, A Főnixmadár újjászületése, a Használd az elméd! és Az idő nem vár című könyvek szerzője.

A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé
- a könyv

A Főnixmadár olyan, mint egy Lélekmadár, akinek hihetetlen belső ereje van és bármikor képes önmagát újjáépíteni,
bármilyen nagyot is üt az élet.

Részletek és a könyv megrendelése

A SikerÚtja titkos lépései
- a könyv

A SikerÚtja rendszer, amelyet a könyv bemutat, életeket változtathat meg.

A könyv nem egy egyszerű útmutató, hanem különböző technikák, módszerek és ötletek egyedülálló szintézise.

Neked szól a könyv, ha úgy érzed valami nem stimmel az életeddel.

Részletek és a könyv megrendelése

Rólam mondták

Vélemény az A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé című könyvről

„Mérhetetlenül hálás vagyok, hogy elsők között olvashattam a könyvet!
Számítógépen keresztül olvastam, és ha lett volna a monitoron egy kamera, az azt vette volna fel, hogy ‒ végig széles mosollyal az arcomon ‒ kitartóan bólogatok.

Kiváló írásnak tartom, mert az olvasó úgy érezheti magát közben, mintha bensőséges párbeszédet folytatna az íróval egy jó latte macchiato mellett. Lívia őszinte és közvetlen hangnemével igazán közel tud kerülni az olvasóhoz, amiről én azt gondolom, hogy nem tanítható, hanem egy olyan képesség, amivel csupán kevesen rendelkeznek.

Ugyanakkor a szó legnemesebb értelmében egyszerű, valóban »emberi nyelven« íródott, emiatt mindenki számára könnyen érthető, még azok számára is, akik a kezdő lépéseiket teszik meg önmaguk felé.

Kedvenc részem a Szeresd és tiszteld önmagad! című fejezet, amelyben bárki meglelheti a választ a saját hogyan?-jára. Úgy érzem, hogy nagyon-nagyon sok embernek el kellene olvasnia ezt a könyvet! Méltó útitársa lesz az olvasónak az önmaga felé vezető úton!”

Szeretettel: Hajdú Kata, önismereti tanácsadó