Kísértés
Az ember gyakran kísértésbe esik, és hajlamos elhinni, hogy cserébe a semmiért, kaphat valamit. Az ember gyakran kísértésbe esik, és elhiszi, hogy lerövidítheti a célhoz vezető utat. Az ember gyakran kísértésbe esik, és elhiszi, hogy pusztító magatartása nem jár majd kellemetlen következményekkel.
Amikor kísértésbe esünk, hogy megtegyünk valamit, amiről tudjuk, hogy tilos, saját magunkat csapjuk be. Szemünk előtt megjelenik a jutalom, megszállottjává válunk, és sokkal értékesebbnek látjuk, mint amilyen valójában. Ugyanakkor megfeledkezünk arról, hogy ezért a jutalomért hihetetlenül nagy árat kell majd fizetnünk.
Az, hogy optimistán szemléled a dolgokat, még korántsem jelenti azt, hogy figyelmen kívül kell hagynod a tetteid kínos következményeit. A pozitív életszemlélet ott kezdődik, hogy az ember igyekszik változtatni kellemetlen következményekhez vezető, destruktív magatartásán.
Amikor legközelebb kísértésbe esel, és figyelmen kívül akarod hagyni, amit józan ítélőképességed súg, jusson eszedbe, hogy a hazugsággal saját magadat csapod be, és oktalanságodért mindenképpen meg kell fizetned. Boldogan élhetsz, ha felismered a negatív hatásokat, és távol tartod magad tőlük.