Nézőpont
Minden csak nézőpont kérdése halljuk nap, mint nap. Pedig a mi szemszögünkből csak és kizárólag egy nézőpont van, és abból a szemszögből, ahonnan mi nézzük az élet nagy színházi előadását, mindig nekünk van igazunk, és csak a mi nézőpontunk a helyes.
Valóban???
Mi lenne, ha megpróbálnánk megérteni a másik ember nézőpontját néha napján? Mi volna, ha gyakorolnánk az empatikus képességeinket? Mi volna, ha közbeszólás nélkül meghallgatnánk azt akivel beszélünk, hogy megértsük az ő motivációit? Mi volna, ha csak hallgatnánk, és figyelnénk arra aki beszél vagy beszélni szeretne hozzánk? Mi volna, ha nem félnénk szembe nézni őszintén azzal a szeretett személlyel, aki megpróbálja elmagyarázni nekünk a saját nézőpontját, hogy meglássuk a bögre másik oldalát?
Minden csak nézőpont kérdése! Hogy más szemszögből és szempontból lássuk meg az eseményeket, a másik embert.
A kérdés csak annyi, hogy hajlandó vagy-e megismerni a másik ember motivációt? Nem tudhatod, hogy az akivel beszélsz, milyen életet él, min ment keresztül születésétől a találkozásotokig, nem tudhatod mit érez, mit tesz, hogyan gondolkodik, hiszen egyetlen egy napot sem "jártál az ő cipőjében", egyetlen egy napot sem éltél az ő bőrében. 
Ezek után milyen jogon mersz bírálatot mondani felette, vagy ítélkezni róla? Látod az ő mozgatórugóit? Látod az ő nézőpontját? Látod az ő motivációit? Látod az ő fájdalmát? Látod az ő örömét?
Nem???
Akkor próbálj meg őszintén közeledni hozzá, és próbáld meg megismerni az ő nézőpontját!
Ne ítélkezz! Semmi jogod nincs hozzá! 
Ne bírálj! Semmi jogod nincs hozzá!
Fogadd el a másik embert olyannak amilyen. Ha nem tetszik, amit látsz, akkor a szabad akarat jogán, bármikor dönthetsz úgy, hogy felállsz. De ezt lehet intelligensen, és lehet gerinctelenül is tenni. A szabad akarat jogán bármikor megválaszthatod, hogyan intézed az ügyeid.
Minden csak nézőpont kérdése!

Add meg a lenti űrlapon az adataidat és elküldöm Neked a
"23 ok, amiért nem vagy sikeres" e-könyvemet!

Ebook

Vezetéknév:*
Keresztnév:*
E-mail cím:*
Elolvastam és megértettem az adatvédelmi szabályzatot:*

 

Tánczos Lívia

Tánczos Lívia gondolkodásmód-tanácsadó, reflexológus, önismereti tréner és előadó vagyok, a SikerÚtja-rendszer megalkotója és oktatója, valamint A SikerÚtja titkos lépései, A Főnixmadár újjászületése, a Használd az elméd! és Az idő nem vár című könyvek szerzője.

A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé
- a könyv

A Főnixmadár olyan, mint egy Lélekmadár, akinek hihetetlen belső ereje van és bármikor képes önmagát újjáépíteni,
bármilyen nagyot is üt az élet.

Részletek és a könyv megrendelése

A SikerÚtja titkos lépései
- a könyv

A SikerÚtja rendszer, amelyet a könyv bemutat, életeket változtathat meg.

A könyv nem egy egyszerű útmutató, hanem különböző technikák, módszerek és ötletek egyedülálló szintézise.

Neked szól a könyv, ha úgy érzed valami nem stimmel az életeddel.

Részletek és a könyv megrendelése

Rólam mondták

Vélemény az A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé című könyvről

„Vannak emberek, akikkel öröm találkozni. Kedvet, derűt, erőt sugároznak. Átszínezik a felhőket. Magukba gyűjtik és szétszórják a nap sugarait. Lívia ilyen ember. Könnyed lazasággal, optimizmussal, magabiztosan halad az úton. Az ő Útján. Ezen a köves és nehéz, de csodákkal teli Úton. Ami a mi Utunk is.

Amikor leülök vele beszélgetni, vagy akár csak néhány percre véletlenül összefutok vele, mindig képes rá, hogy jelentősen megemelje az életkedvszintemet. Pár mondat, egy-két erőt adó kérdés, és azt veszem észre, hogy a bennem rejtőzködő bosszankodások, sajnálkozások, aggódások helyére elfogadás, hála és motiváció fészkeli be magát.

Ez a könyv egy nagy találkozás. Nemcsak Líviával, hanem önmagunkkal is. Egy jóízű beszélgetés, amely a szavak erejével sebeket gyógyít, és a lelket magasba emeli. Mint a főnixmadár.

Köszönöm, hogy elolvashattam még megjelenés előtt. Óriási élmény volt. A „világ második legjobb könyve” címen immár két könyv osztozik. De persze ez csak az én személyes, szubjektív és (nem is kicsit) elfogult véleményem, szóval, szépen kérek mindenkit, hogy ne tessék hinni nekem ebben. Inkább tessék róla meggyőződni.”

Piroska Ferenc, tanár